Ürün Grubumuz

Elyaf Zımpara Mamülleri
    Elyaf ürünlerimiz teknik özellikleri ve çeşitli kullanım alanlarına göre 6 gruba ayrılmaktadır. Grupların içeriğinde bulunan açıklamalardan ürünlerin özellikleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

1-      Elyaf Mop Zımparalar
2-      Elyaf Kombine Mop Zımparalar
3-      Elyaf Kombine Kuyumcu Mop Zımparalar
4-      Kazıyıcı Disk ve Mop Zımparalar
5-      Rulo Disk ve Plakalar
6-      Sıkıştırılmış Elyaf Ürünler
Bant Zımparalar
  • Ek yerleri zigzag filmli, düz filmli veya üst üste bindirmeli filmsiz olabilir. Zımpara alüminyum oksit, zirkonyum oksit, silisyum karpit, seramik, mantar ve kompakt kumlu yapılabilir. Aşındırma yaparken yüzeyi soğutma yapan zımparalar da mevcuttur.
  • Çalışma yüzeyini fazla ısıtmadan taşlama ve polisaj yapmanın en hızlı yolu sonsuz bant zımpara kullanmaktır.
  • Sert metal, paslanmaz çelik, yumuşak metal, ahşap, cam, mermer, plastik ve diğer endüstri kollarında geniş olarak kullanılır. Bütün taşlama işlemleri için uygundur.
  • Sonsuz bantlarımız yüksek bir gerilme mukavemeti ve esneme direncine sahiptir.
  • İsteğe göre her türlü ölçüde ve kumda, yumuşak, sert, orta mesnetli, katlanabilir özellikte zımparalardan yapılır. 
Fiber Disk Zımparalar
    Özel serpme ve kumlama tekniği  ve zımpara kumunun olağanüstü kesici etkisi ile agresif talaş kaldırma sağlanır. Zımpara kumunun taşıyıcı malzemeye hayli yüksek oranda yapışma özelliğinden dolayı uzun ömürlü ürünlerdir.

    Kesintisiz seyir düzeni, özel kenar esnekliği ve fiber disk kalınlığının zımpara kumu büyüklüğüne uyarlanması ile mükemmel yüzey kalitesi sağlanır. Alüminyum oksitli, zirkonyumlu, soğutmalı ve seramik özellikleriyle 4 gruba ayrılır.
Kağıt Zımparalar
Her tür metal, plastik, ahşap vs. ürünlerin için malzeme özelliğine göre çeşitli kağıt zımparalar bulunmaktadır. Sulu ve kuru kullanım için ayrı çeşitler de mevcuttur. Ayrıca kenetli (cırtlı) özellikte olan ürünler de bulunmaktadır. Bunlar gibi bazı teknik özelliklerine ve kullanım alanlarına göre 4 grupta ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.
  1. Stearat Kuru Zımparalar
  2. Su Zımparası
  3. Stearat Kenetli (Cırtlı) Disk Zımparalar
  4. Metal İçin Kenetli (Cırtlı) Disk Zımparalar 
Kesme ve Aşındırma Taşları
Kesme Taşları: Inox taşlar paslanmaz çelik, alaşımlı çelik ve sert döküm demir için uygundur. Metal için olan taşlar normal ve orta sertlikte çelikler, çelik dökümler için uygundur. Kesme taşlarının kesme hızı ve dayanıklılığı üst noktadadır.
Aşındırma Taşları: Inox aşındırma taşları paslanmaz çelik ve döküm demirde uygundur. Metal için olanlar gri dökümde kullanılır. Aşındırma taşları geniş yüzeylerin taşlanmasında kullanılır.